Jeśli myślisz o kupnie samochodu w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym warto pomyśleć o tym, aby jazda nim była bezpieczna.  Nie każdy może sobie pozwolić na zakup zupełnie nowego auta, ponieważ w dobie kryzysu i galopującej inflacji wielu osób na to nie stać. Dlatego też na popularności zyskują komisy i nawet profesjonalni dealerzy mają w swojej ofercie samochody używane. Tego typu salony znajdują się w większości polskich miast.

Najważniejsze aspekty kupowania używanego samochodu

  • określenie budżetu

Najważniejszą sprawą przy zakupie samochodu są środki finansowe. Gdy już mamy konkretną sumę pieniędzy, którą możemy wydać na zakup auta, warto wyznaczyć sobie cel. Najlepiej nie przeznaczać na to całej posiadanej kwoty na sam zakup, ponieważ będziemy potrzebować pieniędzy na ubezpieczenie i rejestrację samochodu. Statystycznie kupując samochód starszy niż 5 lat, potrzeba ponad tysiąca złotych na pakiet startowy czyli dodatkowe naprawy. Jeśli pojazd jest używany, kupujący zawsze musi mieć na ten cel wkład finansowy. Konieczna jest zazwyczaj wymiana oleju w silniku i napędu rozrządu.

Kupując auto, najlepiej  podzielić budżet na dwie części: na zakup i na pierwszy serwis. Warto mieć około 10 proc. kwoty na pakiet startowy i ubezpieczenie, jednak nawet przy kupnie taniego auta nie może być to kwota mniejsza niż 1000 zł. Jedynie pojazdy młodsze niż 5 lat mogą mieć dobry stan techniczny i nie wymagają napraw od razu po zakupie. Im auto jest droższe, tym większy będzie koszt pakietu startowego. Jeśli decydujemy się na samochód klasy premium lub z dużym silnikiem, niezbędne może okazać się przeznaczenie 20-30 proc.posiadanej kwoty na potencjalne wydatki (przeglądy, kontrole, naprawy). 

  • określenie potrzeb

Kolejnym czynnikiem wymagającą przemyślenia są nasze własne potrzeby. Jeśli będziemy kierować się tylko emocjami, zakup może okazać się nietrafiony. Warto zatem racjonalnie podejść do decyzji o zakupie, jak to się popularnie określa “na chłodno”. Zależeć to może od stylu życia, jaki prowadzimy, gdzie mieszkamy, jakie odległości pokonujemy na co dzień czy też ile osób będzie podróżowało samochodem. Dla rodziny np. z kilkorgiem dzieci, często wyjeżdżającą na wakacje może przydać się kombi z większym bagażnikiem lu van. Dla singla lepszą opcją będzie małe, kompaktowe średniej klasy auto np. sportowe. Do terenów górskich lub bez dróg asfaltowych i zmodernizowanej infrastruktury można wybrać terenowego SUV-a z wysokim podwoziem. 

Często zdarza się, że nasze samochody ulegają uszkodzeniom w wyniku kolizji drogowych lub po prostu zwykłego użytkowania. Zarysowania, wgniecenia czy pęknięcia to tylko niektóre z problemów, z którymi mogą się borykać kierowcy. Na szczęście, z pomocą przychodzi blacharz samochodowy Gdańsk, który potrafi poradzić sobie z każdym rodzajem uszkodzenia.

Zalety kupna  pojazdu używanego

Kupowanie od dealera samochodów używanych ma wiele zalet.

  • duży wybór marek i modeli

Dużą korzyścią jest z pewnością możliwość wyboru. W ofercie znajdują się różne modele, od wielu producentów. W ciągu godziny u dealera możesz łatwo zrobić rekonesans i zastanowić się, jaki typ auta do Ci odpowiada. Dealer samochodowy Makurat Gdańsk ma w swojej ofercie wiele modeli aut różnych marek m. in. Seat, Skoda, Cupra, Volkswagen czy Opel. Każdy klient znajdzie coś dla siebie.

  • możliwość jazdy próbnej

Oglądając samochód można zwykle od razu odbyć jazdę próbną. Są one zazwyczaj możliwe bez większych problemów czy zobowiązań. W ten sposób można zauważyć ewentualne usterki np. stuki z zawieszenia, szarpiący silnik lub trzeszczącą deskę rozdzielczą. W firmie Makurat Gdańsk jazda  próbna stanowi kluczowy aspekt sprzedaży samochodu używanego. Klient może wtedy przekonać się sam o wadze profesjonalnego serwisu auta i w jak dobrym stanie mogą być używane auta. Można ocenić różne parametry od działania sprzęgła przez skrzynię biegów, silnik, zawieszenie, aż do układu hamulcowego. 

  • możliwość łatwego wyszukiwania na stronach internetowych sprzedawców

Prawie wszyscy sprzedawcy oferują swoje pojazdy również na platformach internetowych. Dzięki temu można przejrzeć ofertę dealera jeszcze przed wizytą w salonie. Nie trzeba od razu odwiedzać każdego z dealerów, by znaleźć odpowiednie auto dla siebie. Można w prosty sposób skorzystać z wygodnej wyszukiwarki samochodów. Wystarczy zaznaczyć kryteria wyboru, nawet poszczególne elementami wyposażenia. Taką wyszukiwarkę posiada również dealer samochodowy Makurat Gdańsk.  Istnieje możliwość wyboru rodzaj paliwa, skrzyni biegów, nadwozia, orientacyjnego zużycia paliwa, mocy silnika czy liczby drzwi. Podsumowując korzystanie z wyszukiwarki  oszczędza czas.

  • idealny stan techniczny auta

Każdy z pozyskanych samochodów używanych przechodzi dokładną analizę. Oględzinom podlegają nawet takie szczegóły, jak oświetlenie schowka w desce rozdzielczej czy poziom hałasu tylnej osi. Auta używane oferowane przez dealera są testowane, co gwarantuje ich idealny stan techniczny.

  • możliwość pozostawienia samochodu używanego w rozliczeniu

Jeżeli sprzedawany przez Ciebie pojazd utrzymany jest w dobrym stanie, można pozostawić go w rozliczeniu za nowy u wybranego dealera Makurat. Klient otrzymuje dokładną i uczciwą wycenę, na podstawie której liczona jest dopłata do zakupu nowszego modelu. Dogodną usługą jest też zakup auta na kredyt, wynajem, a także leasing. W Makurat Gdańsk można bez problemu sfinansować zakup wybranego samochodu. Nasi doradcy pomogą Ci wybrać dogodny okres finansowania i określić wysokość wpłaty własnej.  Jest to dogodne przy zarówno przy zakupie na firmę jak i prywatnie.