Zastanawiasz się, jak kompleksowo zadbać o swój samochód lub chciałbyś go zmienić? Dowiedz się, jak możesz to zrobić w dogodny sposób. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy chcesz zmienić wyłącznie wygląd auta, czy wymienić je na inny model, niezbędne jest odpowiednie ubezpieczenie, abyś mógł je użytkować na drogach publicznych.

Jak zadbać o swój samochód?

Zastanawiasz się, jak zadbać o swój samochód? Odwiedź stanowi serwis samochodowy Gdańsk, gdzie dostępne są kompleksowe usługi dla Twojego auta. Wybrany przez Ciebie blacharz Gdańsk powinien spełniać takie wymagania, jak posiadanie odpowiednich podnośników wysokiej jakości, właściwych urządzeń inwektorowych i lutospawarek do spawania elementów aluminiowych. Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o swój samochód, warto, aby posiadał on także prawidłowo dobraneurządzenia do pomiaru geometrii zawieszenia oraz obsługi klimatyzacji.
Kiedy niezbędny jest natomiast lakiernik Gdańsk? Jedną z najczęstszych sytuacji, kiedy powinniśmy go odwiedzić, jest pojawienie się rdzy na karoserii. Innym przypadkiem, w którym musimy udać się do odpowiedniego lakiernika, jest udział naszego auta w wypadku, stłuczce lub innych takich wydarzeniach. Z usług lakiernika warto skorzystać także wtedy, gdy chcemy zmienić coś w swoim pojeździe, tak aby cieszył nas swoim estetycznym wyglądem przez kolejne lata. Zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie lakiernik posiada odpowiednie boksy lakiernicze do przygotowania lakierów oraz wykonania prób doboru lakieru, a do tego spektrofotometry wspomagające proces doboru lakieru i najnowsze pistolety lakiernicze.
Serwis audi Gdańsk czy serwis seat Gdańsk to tylko dwie z wielu usług, jakie oferuje grupa Makurat. Ponadto serwis volkswagen Gdańsk oferuje serwis aut elektrycznych. Poza kontrolą baterii odpowiadającą za napędzanie elektryków, gdański serwis wykonuje również sporo dodatkowych usług, które są uniwersalne dla wielu rodzajów samochodów, takich jak kontrola klimatyzacji czy układu hamulcowego. Ponadto od wielu lat Polacy są wiernymi amatorami aut marki Skoda, dlatego bardzo ważny jest dostęp do autoryzowanego serwisu skoda Gdańsk, w którym będziesz mógł naprawić wszystkie najpopularniejsze usterki w tych samochodach.

Zmiana auta – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Zastanawiasz się nad zmianą samochodu? Jeżeli zależy Ci na niższej cenie, warto rozważyć opcję, jaką jest zakup samochodu używanego. Analitycy wskazują, że inwestycja w samochód używany jest sensowna, ponieważ można go następnie odsprzedać w wyższej cenie. Warto jednak pamiętać, że zakup używanego samochodu może się okazać opłacalne, jednak oprócz wciąż rosnących cen należy wziąć pod uwagę równie wysoką inflację, która powoduje realny spadek wartości pieniądza.
Jeśli jednak chcesz zainwestować w nowy samochód, warto rozważyć zakup nowoczesnego pojazdu, jakim są samochody Tesla. Tesla Motors to amerykańska firma produkująca auta elektryczne. Ich głównym produktem jest Tesla Model S, pierwszy samochód produkowany wyłącznie na prąd. Pozostałe modele to: Model 3, Model X, Model Y, Roadster i Cybertruck. Wszystkie samochody Tesli mają samo-wyłączające się systemy bezpieczeństwa i układy napędowe, które są mocniejsze i bardziej wydajne niż w tradycyjnych samochodach. Samochody te posiadają również wbudowane systemy łączności, które pozwalają użytkownikom zarządzać ich pojazdami za pomocą aplikacji mobilnej. Wybór auta z napędem elektrycznym to decyzja mająca wiele różnorodnych korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla Ciebie.
Jeżeli poszukujesz samochodu używanego, warto rozważyć opcję, jaką są samochody używane z salonu Gdańsk, ponieważ kupno auta z takiego salonu to najbezpieczniejszy wybór. Firmy, takie jak Makurat, dokładnie weryfikują historię kupowanych samochodów i eliminują te z wyraźnymi, ciężkimi do naprawy usterkami. Ponadto inne ewentualne wady usuwane są wcześniej w profesjonalnym warsztacie.
Profesjonalny dealer samochodowy Gdańsk zobowiązany jest do przedstawienia kupującemu wszystkich niezbędnych dokumentów danego auta, takich jak książka serwisowa i dowód rejestracyjny. Na co zwrócić uwagę, wybierając samochody używane? Gdańska grupa Makurat oferuje możliwość skorzystania z Autoryzowanej Stacji Obsługi, czyli serwisu świadczącego usługi naprawy i konserwacji pojazdów przed ich zakupem. Warto zwrócić uwagę na to, że w takich miejscach używane są określone urządzenia diagnostyczne czy wzory dokumentów serwisowych.
Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług grupy Makurat? Jest to jedyny autoryzowany Tesla Body Shop w Polsce północnej. Dzięki specjalistycznym narzędziom i szkoleniom zapewnionym przez Teslę fachowcy pracujący w tym przedsiębiorstwie mogą zadbać kompleksowo o Twój samochód marki Tesla. Współcześnie technologia rozwija się w szybkim tempie, dlatego warto zdecydować się na nowoczesny samochód elektryczny, który wymaga napraw odpowiednim sprzętem, dostępnym jedynie w autoryzowanych serwisach Tesla.

Ubezpieczenie samochodu – wybierz odpowiednie

Ubezpieczenia Gdańsk dostarczają niezależną ofertę opartą na wyrażonych wcześniej potrzebach. Poprzez odpowiednie tworzenie pakietów produktów w ramach polis ubezpieczeniowych może zaproponować pełen zakres ochrony przy jednoczesnej optymalizacji ponoszonych przez klienta kosztów. Wśród korzyści wynikających ze współpracy z Makurat Ubezpieczenia można wymienić:

 • szybkie procesowanie wniosków,
 • profesjonalne doradztwo,
 • dedykowana obsługa VIP dla klientów biznesowych,
 • gwarancja najlepszej oferty,
 • pełna obsługa i kontrola prowadzonych produktów.

Ubezpieczenie samochodu Gdańsk to pełna oferta, a nasi konsultanci służą zawsze radą i fachową wiedzą z zakresu produktów ubezpieczeniowych i finansowych. Ponadto nasze przedsiębiorstwo ma w pełni wypracowany model współpracy, który rozpoczyna się od identyfikacji potrzeb klienta. Następnie nasi doradcy projektują indywidualny program ubezpieczeniowo-finansowy na podstawie analizie potencjalnych zagrożeń, kierując się optymalizacją ponoszonych kosztów. Następnie wdrożony zostaje w pełnym porozumieniu z klientem program i całoroczna obsługa produktu, która obejmuje wsparcie w likwidacji szkód. W ramach ubezpieczeń oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo możesz ubezpieczyć:

 • samochód – ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC, ubezpieczenie ASSISTANCE, ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, ubezpieczenie floty,
 • dom i mieszkanie – ubezpieczenie domu, ubezpieczenie mieszkania, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie domków letniskowych,
 • firma – ubezpieczenie OC działalności, gwarancje finansowe, ubezpieczenie mienia, ubezpieczenie maszyn, ubezpieczenie ochrony prawnej pojazdów i umów,
 • życie – indywidualne ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie grupowe, NNW szkolne,
 • turystyczne – zagraniczne, krajowe, na narty, ubezpieczenie do pracy za granicą, ubezpieczenie rowerowe,
 • rolne – OC rolnika, ubezpieczenie upraw rolnych,
 • inne – OC przewoźnika, OC zawodowe, OC zarządcy nieruchomości, ubezpieczenie cargo, ubezpieczenie D&O.

Pamiętaj, że każde ubezpieczenie powinno być na tyle doskonale dopasowane, aby nie martwić się o finansowe skutki nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to często niewielki koszt, który nie obciąża nadmiernie domowego budżetu, a będzie gwarancją spokoju. Grupa Makurat specjalizuje się przede wszystkim w ubezpieczeniach samochodowych.
Zastanawiasz się, co zrobić, gdy Twój samochód zostanie uszkodzony? Możesz skontaktować się z doradcami przez formularz online, który powinieneś uzupełnić o zdjęcia:

 • przodu pojazdu z widoczną tablicą rejestracyjną.
 • tyłu pojazdu,
 • przodu i tyłu pojazdu od drugiej strony,
 • strefy uszkodzenia,
 • zbliżenia na szkodę,
 • przebiegu pojazdu,
 • dwóch stron dowodu rejestracyjnego,
 • numeru VIN.

W momencie, kiedy wyślesz odpowiednio uzupełnione zgłoszenie szkody, zostanie ona szybko rozpatrzona, a pieniądze zostaną wypłacone bezpośrednio na Twoje konto. Nasz serwis oferuje również możliwość naprawy szkody w ramach wybranego ubezpieczenia samochodu. Zadbaj kompleksowo o swój samochód i wybierz serwis samochodowy Gdańsk.