Samochody elektryczne lub hybrydowe to przyszłość, która staje się teraźniejszością. Pojazdy napędzane zieloną energią już mało kogo zaskakują – ich zakup najczęściej jest podyktowany zwiększoną świadomością konsumentów, którzy chcą przyczynić się do redukcji produkcji dwutlenku węgla i zużycia węgla. Wraz ze wzrostem ich popularności, na motoryzacyjnej mapie Polski pojawia się więcej punktów zajmujących się naprawą tzw. elektryków. Serwis Volkswagen Gdańsk to jeden z nielicznych warsztatów samochodowych specjalizujących się w naprawie pojazdów elektrycznych, które oferują konkurencyjne ceny za usługi.

Co warto – a nawet trzeba – zbadać, w czasie pierwszej wizyty w serwisie samochodów osobowych, elektrycznych?

Usługi serwisowe dla elektrycznych samochodów marki Volkswagen

Badania i naprawa samochodów z elektrycznym napędem w autoryzowanym serwisie Volkswagena nieco różnią się od tych wykonanych w pojazdach z cylindrowym silnikiem. Różnica jest zauważalna podczas kontroli silnika.

W samochodzie elektrycznym za napęd odpowiada bateria, która jest najdroższym elementem pojazdu. Jej sprawność w dużej mierze zależy od zużycia. W używanym aucie na prąd akumulator nie ma takiej pojemności, co w nowym aucie. Zazwyczaj producenci dają na baterię gwarancję 8-letnią lub na 160 000 km przebiegu. Po osiągnięciu jednego z tych parametrów zachowuje ona około 70% sprawności.

W specjalistycznym Serwis Volkswagen Gdańsk fachowcy sprawdzają przede wszystkim szczelność modułów i sprawność ogniw. Poszczególne elementy można wymienić, jednak trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem – koszt pojedynczej części może wynieść nawet kilka tysięcy złotych (bez wliczonych kosztów pracy), zależnie od marki samochodu.

Autoryzowany serwis Volkswagen dla aut elektrycznych – usługi dedykowane w mieście Gdańsk

Serwis Volkswagen Gdańsk jako jeden z warsztatów samochodowych specjalizujących się w naprawie pojazdów elektrycznych. Oprócz kontroli baterii odpowiadającej za napędzanie elektryków, gdański serwis aut marki Volkswagen oferuje także:

  • Kontrola kabli – jednym z obowiązków warsztatu jest skontrolowanie stanu technicznego kabli wysokiego napięcia. W razie zauważenia zniszczeń konieczna jest wymiana elementów
  • Kontrola hamulców – w autach elektrycznych i hybrydowych układ hamulcowy odgrywa kluczową rolę. W trakcie hamowania doładowujemy baterię. Wydajna rekuperacja (odzyskanie energii i jej ponowne użycie) pozwala na jazdę niemal bez użycia hamulców – rzadziej używane zyskują na żywotności. Poza tą cechą hamulce są takie same jak w samochodach spalinowych – regularna wymiana płynu i naprawa układu hamulcowego (w razie usterek) to obowiązek.
  • Badanie układu chłodzenia – w samochodach elektrycznych układ chłodzenia odpowiada za obniżanie temperatury baterii w czasie wysokich temperatur. W przypadku hybryd i hybryd typu plug-in układ chłodzenia odpowiada także za ochłodzenie tradycyjnych jednostek napędowych, które wymagają badania szczelności oraz uzupełnienia lub wymiany płynu chłodniczego.
  • Serwis klimatyzacji – stu procentowe elektryki – w przeciwieństwie do zwykłych aut-mają klimatyzację sterowaną silnikiem elektrycznym, który trzeba sprawdzić w trakcie przeglądu.

Kompleksowe badanie w Serwis Volkswagen Gdańsk

Mimo że samochody elektryczne wydają się dość obce, okazuje się, że mają wiele wspólnego z samochodami, które znamy od lat. Kompleksowy serwis samochodów elektrycznych – Serwis Volkswagen Gdańsk – przeprowadza także kontrolę:

  • świateł,
  • wycieraczek,
  • zawieszenia,
  • systemu wsparcia kierownicy i bezpieczeństwa,
  • systemu elektroniczne (multimedia),
  • oraz przede wszystkim elektryki.

Jako specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży, zawsze stawiamy na najwyższą jakość naszych usług. Blacharz Samochodowy Gdańsk składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych blacharzy samochodowych, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną.

Skorzystaj z serwisu lokalnego i profesjonalnego 

Warto jest skorzystać z lokalnego serwisu samochodowego Gdańsk. Taki serwis oferuje profesjonalną obsługę, szybką diagnozę usterki i efektywne rozwiązania, które przedłużą żywotność Twojego pojazdu. Warto wspierać lokalnych specjalistów, którzy z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów swoją wiedzą i doświadczeniem. Wybranie serwisu samochodowego Gdańsk – będzie to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie jakość i profesjonalizm.