Blacharz samochodowy to osoba odpowiedzialna za wytwarzanie i montowanie części nadwozia, a także za wykonywanie napraw blacharskich i wymianę uszkodzonych elementów pojazdu. Dowiedz się, czym zajmuje się blacharz samochodowy, a także kiedy należy skorzystać z usług blacharni.

Czym zajmuje się blacharz samochodowy?

Blacharstwo samochodowe wymaga dużej wiedzy i odpowiednich umiejętności, które umożliwiają dogłębną analizę nie tylko uszkodzeń pojazdu, ale także potrzeb klienta. Dzięki temu rzetelny blacharz samochodowy potrafi z całą pewnością ocenić, czy dany element nadaje się wyłącznie do wymiany, czy kwalifikuje się wciąż do naprawy.

Blacharz samochodowy Gdańsk to doskonały wybór, jeżeli pragniesz dokonać naprawy zniszczonej karoserii lub utrzymać ją w prawidłowym stanie technicznym oraz wizualnym. Jego obowiązki obejmują w szczególności:

  • przygotowywanie karoserii aut do dalszych prac,
  • naprawy nadwozia w przypadku aut powypadkowych,
  • konserwację nadwozi dotkniętych rdzą,
  • wykorzystanie specjalistycznych narzędzi pomiarowych oraz naprawczych,
  • ścisłą współpracę z mechanikami oraz lakiernikami.

W praktyce praca blacharza samochodowego najczęściej dotyczy naprawy aut powypadkowych. Jednak wiele właścicieli aut decyduje się na wymianę lub konserwację elementów nadwozia z innych powodów. Warto wybrać blacharza, który bezpośrednio współpracuje z lakiernikami, takiego jak blacharz Gdańsk. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technik blacharskich dopasowanych do konkretnego przypadku możliwe jest skuteczne i opłacalne dla klienta usunięcie usterek.

Kiedy warto skorzystać z usług blacharza samochodowego?

Zakres działań blacharzy jest różnorodny. Wiele blacharni zajmuje się nie tylko naprawą samochodów powypadkowych, ale także blacharstwem odtworzeniowym, renowacyjnym, remontowym lub tuningiem optycznym, który polega na wprowadzeniu wizualnych zmian zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu. Najczęściej jednak blacharz to osoba odpowiedzialna za przywrócenie prawidłowego, opływowego wyglądu samochodu po stłuczkach lub innych uszkodzeniach karoserii.

Jakie usługi świadczy blacharz samochodowy – Gdańsk? Blacharz odpowiedzialny jest za wytwarzanie, a następnie montowanie części nadwozi oraz za wykonywanie napraw blacharskich. Zakres jego podstawowych obowiązków obejmuje również wymianę uszkodzonych elementów pojazdu. Proces naprawczy rozpoczyna się zawsze od odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia karoserii przed możliwym rozprzestrzenianiem się szkód, np. korozji. Następnie zajmuje się on naprawą uszkodzonego nadwozia. Ostatnim etapem pracy jest konserwacja powierzchni, która ma za zadanie chronić wrażliwe elementy przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi.

Usługi blacharskie i spawalnicze obejmują również naprawy chłodnic, zbiorników paliwa, elementów metalowych, uszkodzeń po kolizji, a także uszkodzeń ponadnormatywnych po leasingu. Uszkodzenia ponadnormatywne to takie, które przekraczają zwykłe zużycie pojazdu w normalnych warunkach, np. głębsze zarysowania, wgniecenia karoserii czy znaczne odpryski lakieru. Ze względu na możliwe duże kary pieniężne lepiej jest zadbać wcześniej o stan zwracanego samochodu. Blacha pojazdów najczęściej zostaje naprawiona poprzez lutowanie lub spawanie.

Szukasz blacharza na miejscu? Blacharz Gdańsk to doskonałe rozwiązanie!

Wybierając blacharza, warto zwrócić uwagę na to, aby nie zawozić samochodu zbyt daleko, jednocześnie wybierając doświadczony zakład blacharski, którego usługi są wysoko cenione. Wieloletnie doświadczenie zdobywane przez zatrudnionych u nas blacharzy samochodowych pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Niezależnie od tego, jak znaczące są uszkodzenia karoserii wynikłe z wypadków komunikacyjnych, stłuczek czy spowodowane w innych okolicznościach, zawsze znajdują oni sposób na skuteczną i ekonomiczną naprawę. Chociaż blacharstwo samochodowe wymaga czasu, zawsze realnie określamy datę realizacji danego zadania i dbamy, aby naprawa odbyła się we wcześniej ustalonym terminie.

Ponadto od kwietnia 2021 roku nasza blacharnia jako pierwsza w Polsce północnej uzyskała autoryzację Tesla Approved Body Shop. Makurat Auto Miras to jedno z najnowocześniejszych, najbardziej zaawansowanych i profesjonalnych miejsc, które świadczy usługi blacharsko-lakiernicze w północnej części kraju. Możliwości naszego centrum potwierdza przeprowadzony w 2019 roku audyt standardów Programu CNP Volkswagen Group Polska, a także nagrody takie jak: Złota Lakiernia (2015, 2016, 2017), Warsztat Roku 2015 czy certyfikowane partnerstwa z BMW, Bawaria Motors i Porsche Lellek.

Zastanawiasz się, czy blacharz samochodowy Gdańsk to rozwiązanie dla Ciebie? Pamiętaj, że zakłady blacharskie to miejsce, które warto nie tylko odwiedzić po stłuczce czy wypadku, w którym zostanie uszkodzona widocznie karoseria czy nadwozie. Warto również odwiedzić je kontrolnie, jeżeli zależy Ci na wyglądzie swojego samochodu. Korozja, która dotyka elementy metalowe na początku, może tylko wyglądać nieestetycznie, ale w konsekwencji może doprowadzić do znacznie szybszego zniszczenia się pojazdu.